Protherm f1 hatası nedir ? RESİMLİ ANLATIM

SERVİS ÇAĞRI MERKEZİ 02124700479

Protherm f1 arıza kodu en çok hata sonucu çıkan koddur.Bu arıza kodu çıkarsa kombimizi resetleyerek düzeltebiliriz veya servis gelmesi gerekebilir.

1 önce kombimizdeki gaz vanasını açalım ve elektrik şalterini açık kapatalım

2 kombimizin ön kısmındaki reset on off tuşuna bir kaçkez basıp resetleyelim

3 kombimize 1 bar su basıp resetleyelim

bu yazılanları yaptı iseniz ve yinede f1 hatası veriyorsa servisin gelmesi gerekebilir.Protherm kombi servisi   aradığınızda size kombinizin modelini sorarak kombinizi resetleyebilir.

————————————————————————

lynx kombi f1 hatası

lynx kombide hata f1 şeklinde ise 2 düğmenin ortasında bulunan eco confort tuşuna 1 2 3 kez basarak kombiyi resetlemeyi deneyin sonra petek vanalarını bir açarak tekrar resetlemeyi deneyin arızanın devam etmesi kombinizde pompa 3 yollu motor veya limit sensör arızası olma ihtimalini güçlendirmektedir.

Adım adım ilerliyceğiz lynx kombideki öndeki 2 adet düğmeyi sıfır konumuna getirin ve elk şalterini kapatıp 10 sn bekliruz ve şalteri açıp 2 düğmeyide aşağı konuma getirip orta taraftaki eco confort tuşuna arka arkaya basalım eğer f1 ekranda devam ediyorsa artık yapacak bir şey yok 0212470 04 79 dan istanbulda iseniz servis isteyiniz.

——————————————————————————————————————

 

 

Panter kombi f1 uyarısı

Panter kombide pompa sıkışması flitre kirlenmesi ve 3 yollu motor tıkanması sonucu bu hata meydana gelmektedir.yine bu kombidede kombiyi resetleyip kombinin soğumasını bekleyin ,Eğer bu sorun devam ederse protherm servisten yardım almalısınız.

Protherm panter f1 hatası

Burada mode eksi ve artı tuşlarını görmekteyiz.En sağ tarafta bulunan Reset tuşuna basarak f1 code modundan çıkmasını sağlayınız ve sıcak suyu açarak kısa bir test yapınız.Mode tuşuna 1 kez bastığınızda mutlaka ekrandaki su seviyesi 1.5 barolmalıdır.

 

——————————————————————————————————————-

leopard kombi f1 hatası

leopard kombi f1 hatası panter kombi ile hemen hemen aynıdır,Kombinizi resetleyerek bu hatanın önüne geçebilirsiniz

F1 genelde aşırı ısınma sonucu ortaya çıkan ve limit termostadın kombiyi durdurması sonucu ortaya çıkmaktadır.Aslında bu hata kombiyi durdurmak için yapılmış bir güvenlik prosedürüdür.Bu hata olmassa kombi eşanjörü yanabilir ve tehlikeli sonuçlara sebep verebilir.Piyasada hemen hemen her kombide limit sensörü vardır.

Prothermleopardf1

Bu modelde ekranda eksi artı ve mode tuşunu görmekteyiz 

1 su basıncı

2 sıcak su ayar ve devreye girme 

3 petek işareti

4 arıza lambası

5 eksi tuşu

6 artı tuşu

7 dijital ekran

8 mode tuşı menü geçiş ve ayarlanan ısıyı onaylama

mode tuşuna 1 kez basın ve ekranda su basıncını kontrol edin bu basınç mutlaka 1 ile 2 bara arası olmalıdır. eğer ekranda şalteri kapatıp açmanıza rağmen yıldırım şimşek işareti yanıyorsa ve f1 uyarısı devam ediyorsa akıllara leopard kombi f1 hatası nasıl giderilir gelmekte ve çözüm bulmamız gerekmektedir.gaz koluna baktınız şalteri açıp kapattınız ise artık 0212 470 0479 dan mutlaka servisi arayınız..

Protherm f1 hatası nasıl giderilir

Bu yazıda size Protherm f1 hatası nasıl giderilir bunlarla ilgili bilgiler sunduk eğer yinede bu hata giderilmesse mutlaka servisimizden veya çağrı merkezimizden yardım almanızı tavsiye ederiz ..

 

dikkat 0850 ve 444 lü numaralardan kesinlikle servis hizmeti almayınız !

Protherm f1 hatası İçin Telefon

0212 470 0479

Protherm iletişim telefonu

“Protherm f1 hatası nedir ? RESİMLİ ANLATIM” hakkında 16 yorum

  1. Hocam sayesinde F1 hatası ile ilgili bilgiyi edinmiş olduk hemen hemen her gün sitenize giriş yapıp faydalanıyorum..Emeğinize sağlık.

  2. Merhaba protherm lynx kombim f1 arızası veiyor sürekli ne yapmam gerekir.Servis yollamısınız

  3. Bu kadar kaliteli bir yazıyı sadece bizi bilgilendirmek için yazdığınız için size çok teşekkür ederiz.

  4. 2 kere servis çağırdım 2 side yapamadı üstelik fazla ücret istedi Telli ısıtma protherm servisi ni aradım F1 hatam çözüldü teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir